DILLON

DILLON

2. máj 2019 - 20:00 / Atelier Babylon

Speváčka DILLON vystúpi opäť na Slovensku!

Inšpiratívna nemecká speváčka vystúpi v rámci novej tour , kde sa predstaví v sólovom štýle len s pianom a spevom v bratislavskom klube Ateliér Babylon.

Na Slovensku je známa najmä zásluhou festivalu Pohoda, kde si ju organizátor otestoval v rámci Pohoda Deň_FM na jar 2017.

Vo veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu zatajila dych zaplnenej sále, kde ako vrchol programu zakončila veľmi úspešné celovečerné podujatie zaslúženým aplauzom.

Následne v júli vystúpila na našom najväčšom a najpopulárnejšom festivale v Trenčíne so sprievodom slovenského ženského zboru.

Dominique Dillon de Byington , rodáčka z brazílskeho Sao Paula, , žijúca v Berlíne, produkuje nevšednú zmes emotívnych skladieb a miešaním temnej atmosféry a fontány energických nápadov, ponúka harmonické pohladenie vašej duše a následne vás paralyzuje do absolútnej hĺbky vnútornej temnoty. Žánrovo známa prepájaním elektra a popu, prízvučným vokálom so zastretým „koloritom“ dopĺňa kvalitne zladeným klávesom . Po úspešných troch štúdiových albumoch a vystúpením na veľkých festivaloch v Európe , si získala veľké množstvo priaznivcov. Svojím kontrastným hudobným umením a talentom si vyslúžila aj viaceré pozitívne ocenia hudobných kritikov.

BBC ju prirovnalo k Lykke Li a Fever Ray, Berliner Zeitung k Björk. Prepojením autentického vokálu a technologického elektra prináša mix klavírneho pesničkárstva podporeného nenápadným dohľadom tlmeného bítu. Medzi jej najpopulárnejšie piesne patria: Thirteen Thirtyfive (unplugged)

 

V Bratislave privítame DILLON v intímnej atmosfére bývalého divadla,  

tentokrát v akustickej verzii  s pianom.  Lístky na túto ojedinelú one-woman show sú výlučne na sedenie s obmedzenou kapacitou v ponuke na www.ticketportal.sk .