JAGA JAZZIST

JAGA JAZZIST

29. apríl 2019 - 20:00 / MMC

Jaga Jazzist zavítajú opäť na Slovensko.

Orchestrálny fenomén z Nórska vystúpi v bratislavskom v klube MMC.

Toto fantastické zoskupenie umelcov učarovalo slovenskému auditóriu prvýkrát na festivale Hodokvas už v roku 2006 a následne v Bratislave na jeseň 2015, kde v rámci tour pri predstavení albumu Starfire beznádejne vypredali Ateliér Babylon.

Pre mnohých to bol v tom čase koncert roka a bolo len otázkou času kedy sa opätovne vrátia na miesto činu.

Kapela, ktorá je považovaná za absolútne jeden z najvzácnejších hudobných produktov nórskeho muzikálneho raja, ponúka ojedinelý fond hudobnej kvality, ktorá sa žánrovo nedá ohraničiť a limity ich možností presahujú akúkoľvek formu kategorizácie.

Toto dokonale zosynchronizované hudobné teleso produkuje inštrumentálnu zmes nápadov, progresívne a nepredvídateľne vyviera do erupcie nekonvenčnosti a svojím mohutným nadžánrovým presahom dotvára svojmu dielu punc drahocennej originality.

Ansámbel, aktuálne deviatich muzikantov, servíruje na pódiu v jeden moment kultúru jazzu, graduje v línii post-rocku a vzápätí prezlečený do kroja folklórneho šialenstva prerastá do elektro evolúcie.

Jaga Jazzist, preslávení svojimi energickými živými vystúpeniami majú vo svojim portfóliu 7 štúdiových albumov počas 25 rokov na scéne. Ich koncerty sú postavené na nadčasovej kompozícii a pódium vybavené až desiatkami rozmanitého hudobného arzenálu.

Počas svojej existencie si vytvorili na svetovom hudobnom poli fantastické renomé a ocenenia od kritiky a aj samotných hudobníkov.

 

Do Bratislavy sa aj vďaka veľkému ohlasu fanúšikov vracajú v rámci turné po štyroch rokoch. Tentokrát ich umeleckú show pohosti klub MMC.