KOVACS / NL

Majestic Music Club
Wednesday 11.5.

Doors

18:00

Start

20:00

Speváčka KOVACS zavíta do Bratislavy. Holandský hudobný klenot sa predstaví premiérovo na Slovensku.

Extravagantná umelkyňa Sharon Kovacs, speváčka s vyholenou hlavou, skrývajúca pod nadýchanou medveďou kapucňou hlas soulovej legendy, je fenomén plný záhad.
Svoju kariéru začala prevažne v hudbe a neskôr rozšírila svoj talent do umenia, módy a kultúry.
Po absolvovaní hudobnej školy a improvizovaných večeroch s otvoreným mikrofónom v holandskom Eindhovene si vydláždila vlastnú jedinečnú cestu cez úskalia a životné dilemy, aby svojím šarmom dobyla svet.
Jej bondovské tango noir z EP “My Love“ z roku 2013, čiastočne nahraté na Kube, sa okamžite stalo európskym hitom.
Kovacs, ktorá je hudobne inšpirovaná velikánmi – Holliday, Simone, Bassey, Winehouse a Beth Gibbons z Portishead, sa môže pochváliť množstvom ocenení, špičkovými vystúpeniami na veľkých festivaloch, či koncertmi po boku Robbieho Williamsa a za zmienku stojí aj modelingová zmluva s Viva Paris.
V roku 2015 sa jej debutový album „Shades Of Black“ dostal do hitparád v 36 krajinách, v Nemecku sa dostal do prvej desiatky a stal sa číslom jeden vo svojej domovine v Holandsku. Úspech potvrdzuje aj viac ako šesťdesiat miliónov vzhliadnutí na YouTube.
Jej druhý album “Cheap Smell“ je jedným z najúprimnejších a najinšpiratívnejších sólových albumov desaťročia. Ide o nekompromisný pokus vysporiadať sa so svetlom a tieňom moderných vzťahov, sériu priznaní o divokej láske a jej nástrahách, o hedonizme a závislosti, ktoré Sharon v posledných rokoch zdvihli ako silná emocionálna horská dráha.
Používa hudbu ako plátno na rozprávanie príbehov o temnote a svetle, ktoré vás strhnú svojou pútavosťou k neodkladnému vypočutiu.
V rámci európskeho turné sa predstaví v bratislavskom Majestic Music Clube 11.5.2022, kde nám predstaví aj dlho pripravovaný nový album.

Tickets