Everlast

Ateliér Babylon
Friday 21.9.

Doors

19:00

Start

20:00

Americký pesničkár Everlast vystúpi prvýkrát na Slovensku!

Bratislavskému publiku sa predstaví v Ateliér Babylon v piatok 21. septembra 2018. S partičkou skvelých hudobníkov zahrá klubový koncert pozostávajúci z dvoch častí. Polovica koncertu sa ponesie v znamení jeho najúspešnejšieho albumu Whitey Ford Sings the Blues, s ktorým oslavuje 20. výročie vydania. V druhej polke naservíruje mix piesní od House of Pain a Everlast, starých aj nových, vrátane piesní z nového albumu Whitey Ford’s House of Pain.

Everlast, vlastným menom Erik Francis Schrody, narodený v roku 1969, pochádza z New Yorku. Jeho hudobné začiatky a prvé úspechy pochádzajú z obdobia 90. rokov, kedy pôsobil ako raper a hlavný spevák skupiny House of Pain, s ktorou vyprodukoval večný a celosvetový hit Jump Around, ktorý dodnes elektrizuje a nabíja energiou partychtivých nadšencov.

Počas kariéry vydal 7 sólových albumov. Žánrovo sa radí medzi fúziu blues a rocku s prvkami svojského alternatívneho hip-hopu. Charizmatickým prejavom a prepracovanou tvorbou priťahuje široké spektrum fanúšikov, k čomu prispieva aj vplyv od hudobníkov ako Beastie Boys, Cypress Hill, The Rolling Stones, Bruce Springsteen, Johnny Cash či Bob Dylan. Medzi jeho najväčšie hity patria What It’s Like, White Trash Beautiful, Ends či I Get By.