Dillon

Ateliér Babylon
štvrtok 2.5.

Dvere

19:00

Začiatok

20:00

Speváčka Dillon opäť vystúpi na Slovensku!

Inšpiratívna nemecká speváčka vystúpi v Bratislave v rámci novej akustickej tour, ktorá ju prezentuje v komornom duchu ako sólo speváčku a pianistku. Dillon privítame v intímnej atmosfére priestorov bývalého divadla, súčasného Ateliér Babylon.

Na Slovensku je Dillon známa najmä zásluhou festivalu Pohoda. Ten si ju otestoval už v rámci Pohoda Deň_FM na jar 2017. Vo veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu zatajila dych zaplnenej sále. V júli napokon vystúpila na Pohode v sprievode slovenského ženského zboru.

Dominique Dillon de Byington, ako znie jej celé meno, je rodáčkou z brazílskeho Sao Paula, no žije v Berlíne, kde produkuje nevšednú zmes emotívnych skladieb. Miešaním temnej atmosféry a energických nápadov ponúka harmonické pohladenie duše. Charakterizuje ju prepájanie elektra a popu doplnené zastreným, no zvučným vokálom.

Po úspešných troch štúdiových albumoch a vystúpeniach na veľkých európskych festivaloch, si získala veľké množstvo priaznivcov. Svojím umením a talentom si vyslúžila aj viaceré pozitívne ocenenia hudobných kritikov. BBC ju prirovnalo k Lykke Li a Fever Ray, Berliner Zeitung zasa k Björk.

Medzi jej najpopulárnejšie piesne patria Thirteen Thirtyfive (https://youtu.be/5BdlBVKsoKI), Tip Tapping (https://youtu.be/Mm6MBNAG6-Y) alebo A Matter of Time (https://youtu.be/nHRSbXgkpPM).

 

Za podporu ďakujeme Nemecké veľvyslanectvo Bratislava