Jaga Jazzist | Bratislava

Majestic Music Club
pondelok 29.4.

Dvere

19:00

Začiatok

20:00

Jaga Jazzist učarovali slovenskému auditóriu prvýkrát na festivale Hodokvas v roku 2006 a následne v Bratislave na jeseň 2015, kde v rámci tour pri predstavení albumu Starfire beznádejne vypredali Ateliér Babylon. Pre mnohých to bol v tom čase koncert roka a bolo len otázkou času, kedy sa znova vrátia na miesto činu.

Kapela, ktorá je považovaná za jeden z najvzácnejších produktov nórskej hudobnej scény, ponúka ojedinelý muzikálny fond, ktorý presahuje akúkoľvek formu kategorizácie. Dokonale zosynchronizované teleso produkuje inštrumentálnu zmes nápadov, progresívne vyviera do nekonvenčnosti a nadžánrovým presahom dáva svojmu dielu punc originality. Ansámbel aktuálne deviatich muzikantov servíruje na pódiu v jeden moment kultúru jazzu, graduje v línii post-rocku a vzápätí prezlečený do kroja folklórneho šialenstva prerastá do elektro evolúcie.

Jaga Jazzist, preslávení energickými živými vystúpeniami, vydali počas 25ročnej existencie 7 štúdiových albumov. Ich koncerty sú postavené na nadčasovej kompozícii a vybavené desiatkami kusov rozmanitého hudobného arzenálu. Nie nadarmo si táto formácia získala nielen srdcia divákom, ale aj kritikov.